Facemodeling a Kobido różnice

Facemodeling a Kobido – różnice w manualnych terapiach twarzy

“Uroda kobiety nie mieszka w jej twarzy” – głosi cytat pisarki Waris Dirie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby uroda rozgościła się na stałe na Twoim obliczu! Z biegiem czasu i licznymi zaniedbaniami nasze twarze mogą stracić na atrakcyjności, ale na szczęście nic nie jest nieodwracalne. Na ratunek nadciągają Facemodeling i Kobido, czyli nieinwazyjne terapie manualne twarzy. Czym są i jakie są różnice między tymi zabiegami? 

  • Facemodeling i masaż Kobido to nieinwazyjne terapie manualne twarzy, ciała i dekoltu. 
  • Oba zabiegi są alternatywą dla pokus medycyny estetycznej
  • Masaż Kobido wywodzi się ze średniowiecznej Japonii, zaś Facemodeling to innowacyjna formuła zabiegowa stworzona przez Polkę! 

Facemodeling – polska recepta na lifting twarzy!

Pierwsza różnica między Facemodelingiem a Kobido sprowadza się do pochodzenia geograficznego i… historycznego! Masaż Kobido “opatentowano” ponad 500 lat temu w Japonii. Początkowo jednak w Kraju Kwitnącej Wiśni mogła z niej korzystać jedynie cesarzowa wraz z rodziną. Odmładzający zabieg wywodził się z uprawianej tam sztuki masażu Anma, która składała się z takich technik jak uciskanie, ugniatanie, szczypanie, głaskanie, rozciąganie oraz opukiwanie. Wszystkie te metody są wykorzystywane także we współczesnym Kobido. 

Facemodeling natomiast to autorski pomysł Polki, Anety Hregorowicz-Gorlo, u której miałam przyjemność zgłębić tajniki tej metody modelowania i odmładzania twarzy. Składa się ona z kombinacji wielu technik masażowo-zabiegowych, takich jak np. mioplastyka, Kinesiotaping Bio-estetyczny czy akupresura. Fecemodeling jest holistycznym podejściem do urody i wychodzi z założenia, że stan umysłu, pogoda ducha i zdrowie ciała stanowią jedność. Stąd też oprócz odmładzania, największymi zaletami Facemodelingu są m.in. usunięcie napięć mięśniowych od dekoltu w górę oraz działania antystresowe. 

Masaż Kobido, czyli uroda bez skalpela!

Kobido i Facemodeling wspierają efekty medycyny estetycznej i można je ze sobą łączyć dla wsparcia tkanek. Oba zabiegi przeprowadza się bez użycia skalpela lub strzykawki botoksu, dzięki czemu działają długi czas. Masaż Kobido w odróżnieniu od kosmetologii czy chirurgii plastycznej wywiera pozytywny wpływ na tzw. tkanki głębokie. Dochodząc do nich, masażysta na przemian spokojnym dotykiem i energicznymi naciskami usuwa nagromadzone toksyny i dynamizuje krążenie. 

Bliźniaczo podobne efekty gwarantują także zabiegi opracowane przez Anetę Hregorowicz-Gorlo. Z tą jednak różnicą, że Facemodeling ma nieco inny zakres i przebieg od Kobido. Mówiąc slangiem biznesowym – jest spersonalizowany dla Ciebie. Nie da się przeprowadzić dwóch identycznych sesji facemodelingowych. Każdy jest ustalany z Tobą i uwzględnią Twoje potrzeby a także ewentualne przeciwwskazania. Jeśli z różnych przyczyn nie możesz poddać się np. masażowi z bańkami, wówczas zastosuję inne, przyjazne dla Ciebie zabiegi.

Facemodeling a Kobido – najważniejsze różnice

Często wykorzystujemy porównania do odrzucenia jednej lub kilku opcji. Praktyka przeprowadzania zabiegów Facemodelingu i masażu Kobido oduczyła mnie tego! Obie terapie manualne twarzy, szyi i dekoltu są w pełni naturalne, nieinwazyjne, a ponadto udowodniono ich skuteczne działanie. Wystarczy kilka sesji (mniej niż palców na jednej ręce!), a już poczujesz się młodziej i zdrowiej. Różnią się w zasadzie tym, jakimi metodami osiąga się wspomniane cele. Gdybym była w Twojej skórze (zanim się nią zajmę!), wypróbowałabym obu terapii aby samemu odpowiedzieć sobie na pytanie, która z nich jest najbardziej odpowiednia.

Czym jeszcze różnią się Facemodeling i Kobido?

Oto kilka przykładów!

  • Kobido to japońska szkoła tradycji – masaż składa się z ułożonych w odpowiedniej kolejności rytuałów zabiegowych. Zabiegi Facemodelingu są natomiast bardziej elastyczne. Ich zakres ustala się indywidualnie. 
  • Facemodeling odmładza poprzez techniki manualne ukierunkowane na modelowanie określonych miejsc na twarzy, natomiast masaż Kobido przywraca balans limfatyczny skórze poprzez docieranie do jej najgłębszych warstw. 
  • Kobido bazuje jedynie na rękach masażysty, zaś w Facemodelingu mogą zostać wykorzystane tzw. tejpy lub bańki chińskie.  
  • Czas trwania – sesja Kobido trwa ok. 60 minut. Facemodeling natomiast zajmuje ok. pół godziny więcej. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top