Masaż Kobido

Masaż twarzy Kobido - co daje i jak go wykonać krok po kroku?

Czym jest masaż Kobido? To masaż twarzy, karku i okolic dekoltu. Powstał w Japonii u schyłku średniowiecza, choć wcześniej pod inną nazwą występował już w Chinach lub starożytnych Indiach. Jego rytuał składa się z kilku uszeregowanych etapów. W ich trakcie masażysta na przemian wolnymi i mocnymi ruchami Anma (naciskania i pocierania) pobudza do pracy Twoją skórę. 

Kobido bardzo często określa się mianem nieinwazyjnego liftingu twarzy, bo w porównaniu do zabiegów medycyny estetycznej uwydatnia swoje efekty bez konieczności sięgania po strzykawki i skalpel. Jedynymi narzędziami upiększającym, jakie pójdą w ruch, są ręce masażysty! 

Co daje masaż Kobido?

Początkowo rytuał Ko Bi Do dedykowany był tylko japońskiej rodzinie cesarskiej. Legendy mówią, że dworscy masażyści odmładzali nim żonę władcy. Szeroko pojęte odmładzanie to jeden z najbardziej pożądanych efektów masażu Kobido także w dzisiejszych czasach. Poprzez złożoną technikę pracy dłoni dociera się nie tylko do płytkich warstw skóry, ale również do skóry właściwej oraz mięśni. Przekłada się to np. na eliminację zmarszczek oraz poprawę owalu twarzy. Skuteczniejsza będzie także Twoja codzienna pielęgnacja kosmetykami (kremami, olejkami), gdy wszystkie warstwy skóry i mięśni zostaną zaktywizowane.

Inne efekty masażu Kobido:

Jak każdy masaż, rozluźnia mięśnie (np. karku)

Porawia kondycję skóry - nadaje jej kolorytu

Działa kojąco przy problemach z zatokami oraz przy bólach w okolicach skroni

Usuwa toksyny oraz martwy naskórek

Przyspiesza produkcję kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych np. za bezzmarszczkowe napięcie i jędrność skóry

Redukuje stres - w końcu możesz poczuć się młodziej!

Masaż Kobido krok po kroku - jak wygląda?

Czy masaż kobido działa? Zdecydowanie – i to już od pierwszej sesji! Wykonanie pełnego rytuału trwa ok. godzinę (w niektóry przypadkach półtora), podczas której masażysta wykonuje czynności w dokładnie określonym porządku. Jak on wygląda? 

Demakijaż i wprowadzenie w stan relaksu

w tej fazie rozluźnia się mięśnie twarzy za pomocą masażu tkanek głębokich.

Drenaż limfatyczny

zmniejsza obrzęki, a także przyczynia się do usunięcia toksyn i płynu tkankowego. Przesuwanie palcami płynów w okolicach węzłów chłonnych pozwala ujędrnić cerę.

Lifting manualny

mocniejsze, bardziej zdecydowane ruchy, a nawet szczypanie. Mają za zadanie usprawnić krążenie i pobudzić komórki. Ten etap daje także organizmowi bodziec do wytwarzania kolagenu i elastyny.

Akupresura

polega na nacisku na określone partie twarzy w taki sposób, aby likwidować źródła bólu oraz ukoić układ nerwowy. Choć może wydawać się to niemożliwe, na Twojej twarzy pod skórą znajduje się ponad 50 mięśni, które trzeba “uspokoić” na zakończenie sesji.

Scroll to Top